Дрогобицький район Львівська область
Чт, 16.05.2024, 03:39
Меню сайту

Категорії розділу
Історія [19]
Знай наших [5]
Інше [9]

Свіжі коментарі

Пошук

Друзі сайту
сайт села Квітневе

Опитування
Звідки Ви дізналися про цей сайт?
Всього відповіди: 380

Для ознайомлення

Головна » Статті » Статті на місцеву тематику » Історія

Короткі відомості про село Бистрий
Село на берегах річок Бистрої і Теменця, за 14 км на південний схід від Дрогобича. Перша назва: Бистра. Назву виводять від назви р. Бистрої. У назві наголошують першу літеру «и». Межує з селами Уличним, Доброгостовом, а також Зимівками Сколівського району. 

Мікротопоніми: На Вигоні, Поточини, Замклий, Підзамклий, Ґерина, Тишенець, За Глубоким, Гліпковець, Рудавець, Трепля, Котоносовець, Кичерка, Долини, Іваники, Кисилиця, Гнилий, Ялина, Столяний, Медвежа, Павлішкова Гора, Масників Сніз, Жагаляків Сніз, Жидівський Сніз, Стежки, Подошва, Стовпищі, Барбара, Лази, Під Ялиною, Завоньичий, Коширки. 

Дуже давній мікротопонім Котоносовець імовірно арабського походження від слова katib – «писар» свідчить про можливе заснування села в VІІ-ІХ ст. За ЛОАТП, село засновано в 1398 р. За переказами, під час татарського нападу житель с. Опарів Барняк разом з дружиною і донькою втекли й поселилися в лісі над річкою. Там переховувались і осіли на постійно також деякі жителі Доброгостова. Вони й стали засновниками села. Відомий колишній власник села: пан Ягайло.
Селяни займались рільництвом, тваринництвом, ремеслами. До 1939 р. проживали переважно українці, 4 польські сім’ї, 3 німецькі сім’ї. Було 2 млини, олійня. У 2007 р. проживало 319 осіб, всі українці, з них 78 пенсіонерів.
За СССР, за України село належить до Доброгостівської сільської ради. Землями користувалась Доброгостівська птахофабрика. Загальна площа земельних угідь – 192 га.
Церкви в селі не було і немає. Віруючі УГКЦ ходять до церкви Святого Миколи УГКЦ в Доброгостові. Віруючі УАПЦ ходять до церкви Архистратига Михайла УАПЦ в Доброгостові.
1 скульптура Богородиці. 4 придорожні хрести. Пам’ятний знак у вигляді ангела з хрестом на місці загибелі 6 воїнів УПА за 200 метрів на північ від села, 2006 р. 1 реліктова липа.
До школи, Народного дому жителі, учні ходять у Доброгостів.
У 2007 р. було 2 крамниці.
У власності селян у 2007 р. було: 75 корів, 11 коней, 60 свиней, 508 голів птиці, 4 пасіки, в т.ч. 2 – більш як на 10 вуликів, 38 легкових автомашин, 6 вантажівок, 3 трактори. Є джерела лікувальної солі типу «Барбари».
У 2007 р. постійно проживали люди в 75 хатах, стояли порожніми 11 хат.

Сполучення з Дрогобичем – маршрутними таксі.

(За матеріалами Романа Пастуха)

Категорія: Історія | Додав: Микола (01.02.2010)
Переглядів: 2261 | Коментарі: 10 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 5
avatar
1
1 Капітошка • 17:23, 04.08.2010
А правда,, що від села Бистрий і до першого Карпатського хреба - година часу пішки? І правда що з цього хреба видно прекрасну панораму Стрийського і Дрогобицького районів? smile
avatar
0
2 Капітошка • 23:39, 25.08.2010
biggrin biggrin biggrin дід з гумором.
avatar
0
3 добр • 21:47, 11.02.2012
У статті зазначено, що "село засновано в 1398 р. За переказами, під час татарського нападу житель с. Опарів Барняк разом з дружиною і донькою втекли й поселилися в лісі над річкою. Там переховувались і осіли на постійно також деякі жителі Доброгостова. Вони й стали засновниками села". Але на сайті Верховної Ради зазначено, що с. Доброгостів засновано у 1653 р. У книзі І.Іванцюри є ще дві дати заснування (згадки) Доброгостова - 1434 р. та 1469 р. Як же жителі цього села можуть бути засновниками с. Бистрий? Якась плутанина у датах.

Фотографії вражають. Дяку авторові.
avatar
0
4 Добр • 03:06, 12.02.2012
Що це за джерело "ЛОАТП". Розшифруйте.
avatar
0
5 nazclarion • 20:39, 07.05.2013
Рано чи пізно більшість населених пунктів України будуть мати свої інформаційні ресурси такого типу. Не знаю чи для всіх то є зараз перша необхідність, але для Бистрого точно. І не тільки для Бистрого... Як показує досвід спілкування з європейцями, для багатьох з них велика частина пострадянського простору є білою плямою на карті світу. І це в кращому випадку, в гіршому - вони пізнають історію з радянських джерел. Хтось повинен покривати територію України інформацією? Хтось повинен відмивати історію? Це і є одне із важливих завдань саме таких сайтів. Інше, може навіть важливіше завдання - то доносити історію і сьогодення свого регіону до самих українців. Чому політикани зараз успішно маніпулюють народом використовуючи надуману проблему "Схід - Захід"??? Тому, що у нас мало інформації про них, а у них про нас. І ніяка влада не вирішить ту проблему краще, ніж самі люди на місцях. А наша влада, взагалі, унікальна - вона проблеми не вирішує, вона їх використовує ))))) Але, кажуть, гріх сміятися над хворими людьми... Інформаційний простір треба заповнювати знизу, від першоджерел. І треба цей сайт для Бистрого зробити так, щоб іншим тоже захотілось!
Дуже добре, що ви зробили такий сайт. Буду радий допомогти чим тільки зможу.
avatar

Випадкове фото
з альбому Доброгостів

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Система Orphus

Bystryi © 2010-2024
Конструктор сайтів - uCoz