Дрогобицький район Львівська область
Сб, 27.04.2024, 18:12
Меню сайту

Категорії розділу
Історія [6]
Здоров'я [5]
Технології [3]
Рослини нашого краю [0]
Корисні штучки [19]
Інше [22]

Свіжі коментарі

Пошук

Друзі сайту
сайт села Квітневе

Опитування
Звідки Ви?
Всього відповіди: 993

Для ознайомлення

Головна » Статті » Цікаве з усіх-усюд » Технології

Дейв Еванс. 10 технологій, які змінять світ у найближчі 10 років
1. Інтернет речей - перша еволюція Інтернету.

Цей термін народився в 2008 році, коли вперше кількість пристроїв, підключених до Інтернету, перевищила кількість людей, що працюють в ньому. За прогнозами експертів Cisco до 2020 року кількість підключених до Інтернету речей перевищить 2020 - на кожну людину припадатиме понад шість таких пристроїв. У Нідерландах, наприклад, власники імплантують бездротові сенсори у вуха корів і таким чином контролюють не тільки їх пересування, а й стан здоров'я.

На думку пана Еванса це тільки початок. З'являються комп'ютери і відеокамери розміром не більшим за міліметр, вони можуть вбудовуватися в що завгодно і передавати інформацію бездротовим способом. У компанії HP є проект CeNSE, суть якого в тому, що мережа з трильйона сенсорів буде сполучена з хмаринкою, щоб таким чином краще контролювати стан нашої планети. Аналогічний проект під назвою «Шкіра планети» реалізує і компанія Cisco. Його реалізація дозволить набагато ефективніше контролювати стан навколишнього середовища.

Зараз впроваджується протокол IPv6, який робить кількість адрес в Інтернеті практично необмеженим: по 52 тисячі трильйона трильйонів адрес на кожну людину, що живе на Землі.

2. «Зетафлуд» вже близько

У 2008 році було створено 5 екзабайт інформації - це п'ятірка з 18 нулями, близько мільярда DVD. До речі. Це більше, ніж кількість інформації, створеної за всі минулі 5000 років. Але всього навсього через три роки - в 2011 - буде створено 1,2 зетабайт інформації, цей обсяг можна порівняти з телешоу тривалістю 125 мільйонів років. Більшість цієї інформації пов'язано з відео: до 2015 року більше 90% даних, переданих через Інтернет, буде пов'язано саме з відео. Один зетабайт міститься в стосі книжок висотою 100 мільярдів кілометрів (у 20 разів більше, ніж від Землі до Плутона). Цей «зетапоток» ставить дуже високі вимоги перед архітектурою мереж і якістю їхньої роботи.

3. Мудрість хмаринки

Все більше і більше даних буде відправлятися в «хмаринку». До 2020 року третина всієї інформації буде зберігатися в хмаринці або проходити через неї. Доходи від хмаринкових обчислень і послуг будуть рости на 20% в рік. Витрати на ІТ-інновації та хмаринкові обчислення в 2014 році можуть перевищить трильйон доларів США ..


Хмаринкові обчислення вже сьогодні дозволяють переклад в спілкуванні на іншу мову в режимі реального часу і надають бажаючим можливість працювати на суперкомп'ютерах, а такі суперкомп'ютери, як IBM Watson можуть істотно допомогти в медицині при постановці діагнозів. Однак не треба забувати, що всі можливості хмаринкових обчислень зможуть бути затребуваними, якщо мережа майбутнього дозволить це зробити

4. Мережа майбутнього

На прикладі власного будинку Дейв Еванс продемонстрував, як усього за 20 років пропускна здатність його домашньої мережі виросла в 170 тисяч разів (тоді у нього з'явилося перше Telnet-з'єднання). Сьогодні це смуга пропускання перевищує 50 Мбіт / с. У будинку 38 пристроїв, постійно з'єднаних з Інтернетом і є можливість одночасно вести сеанс Cisco TelePresence, дивитися потокове відео і грати в ігри. У наступні 10 років пропускна здатність цієї мережі збільшиться ще в три мільйони разів. Щоб передавати стрімко зростаючий потік інформації мережі майбутнього мають бути на порядок швидші сучасних. І для цього є всі підстави. Далі Дейв Еванс навів кілька цікавих прикладів.

У лютому 2011 р. компанії Ericsson і Sant'Anna продемонстрували передачу 448 Гбіт на секунду по одному волокну (це приблизно 20 фільмів на високому разширенні в секунду).

У березні 2011 року дослідники з університету Northwestern розробили новий комутатор для роботи з надшвидким квантовим Інтернетом.

У травні 2011 р. встановлено новий рекорд по передачі 26 Тбіт / с за допомогою одного лазера.

Мережа майбутнього створюється сьогодні, і лідером на цьому шляху є компанія Cisco.

5. Світ став плоским. Технології теж.

Завдяки потужності сучасних комунікацій через Інтернет люди отримують можливість швидше розвиватися. Пан Еванс навів приклад нещодавньої революції в Єгипті, яка була б неможливою, якби дії її прихильників не координувалися через Інтернет та соціальні мережі.

Не менш наочний приклад: інформація про землетрус в Японії поширювалася через Твіттер швидше, ніж це змогли зробити спеціальні державні організації.

Все це говорить про те, що в найближчому майбутньому кожна людина зможе стати репортером і поширювати інформацію про будь-які події по всьому світу в режимі реального часу. Це стає можливим завдяки трьом технологічним проривам: широкосмугового бездротового доступу, можливості виробництва контенту в будь-який час і в будь-якому місці та Інтернет-телебачення. Незабаром все це можна буде робити за допомогою звичайного смартфона.

6. Енергія енергетики

За словами Дейва Еванса в найближчі 5 років 500 мільйонів чоловік на Землі переїдуть до міст, міста-мільйонники будуть з'являтися щомісяця. Всім їм буде потрібно енергія, і хороша новина полягає в тому, що є обнадійливі результати, що цю проблему вдасться вирішити без спалювання нафти і лісів. Еванс навів кілька цікавих прикладів.

Наприклад, якщо побудувати 25 супер-міст з сонячних батарей площею близько 70 квадратних кілометрів кожен (як Москва), то енергії, яку вони б виробляли вистачило б на всіх жителів планети. Це величезні міста, але порівняйте їх розмір з 170 тисячами квадратних кілометрів лісів, що вирубуються щороку.

У червні 2011 року в університеті штату Орегон був продемонстрований новий метод для виробництва сонячних батарей - їх надрукували на тривимірному принтері. При такому методі виробництва обсяг відходів знижується в 10 разів, та й вартість знижується істотно.

Не менш перспективна і вітрова енергетика. За словами пана Еванса, потрібно всього 12 мільйонів 5-мегаватних турбін, щоб задовольнити потребу нашої планети в енергії. На думку багатьох експертів уже сьогодні можна живити світ за допомогою альтернативних джерел енергії.

Далі Дейв Еванс навів кілька прикладів того, як енергію можна збирати буквально з повітря. У Массачусетському технологічному інституті (MIT) створений штучний лист. Він набагато ефективніше, ніж творіння матері-природи і може генерувати достатньо енергії, щоб живити цілий будинок протягом дня в країнах, що розвиваються.

У березні 2011 року компанія Samsung представила новий дисплей, який може самостійно отримувати енергію з навколишнього світу. Йому не потрібно ні проводів, ні батарей.

Вже є самозарядні сенсори, які збирають енергію з навколишнього простору.

7. І це все про вас

До цих пір люди адаптувалися до технології, але зараз ця тенденція міняється, і тепер технологія буде адаптуватися до людини. Один з кумедних прикладів: смартфон може сфотографувати пазл Судоку і миттєво вирішити його.

Ще одна тенденція - розширена (augmented) реальність. Вже створені окуляри, вкомплектовані вбудованими відеокамерами, які розпізнають обличчя співрозмовників. Зручно і коштує не дорожче звичайного смартфона. Таким чином, відбувається своєрідне з'єднання реального та віртуального світу. Ці інструменти можуть з успіхом використовуватися в освіті та медицині. Ймовірно, в майбутньому вдасться створити інтерфейс, за допомогою якого люди з травмами хребта будуть жити практично реальним життям.

І це не фантазії. У лютому 2009 року вчені університету Торонто винайшли пристрій, який може визначати те, про що ви думаєте з 80% точністю.

У червні 2009 року в університеті Саутхемптон було продемонстровано спілкування мозок-мозок через Інтернет.

У жовтні 2009 року компанія Тойота на виставці продемонструвала інвалідну коляску, керовану думками.

У квітні 2010 року дослідники Intel аналізували сигнали мозку і визначали, про що думає випробуваний з 95% ймовірністю.

У липні 2011 року університет провінції Western Ontario розповів про технологію, яка дозволяє передбачати, що зробить людина перед тим, як він зробить це.

До 2030 року очікує виготовлення штучного мозку.

8. Вихід в наступний вимір. Все, що завгодно, на вимогу

У недалекому минулому ми купували книги, музику, диски. Сьогодні ми все це можемо практично безкоштовно завантажити з Інтернету. У майбутньому ми зможемо не купувати велосипеди і пончики, а завантажувати їх до себе на домашні принтери за бажанням.

Тривимірні принтери дозволяють «друкувати» речі так само, як вчора ми друкували документи, завдаючи матеріал по заданій програмі шар за шаром. Це вже робиться. Правда, такі принтери коштують недешево.

У березні 2011 року доктор Ентоні Атала з інституту регенеративної медицини в Wake Forest продемонстрував надруковані нирки. Підкреслюється, що це тільки демонстрація принципової можливості, але більшість експертів вважає її реальне втілення справою часу.

А що ви думаєте про друк обіду? Прийшла в гості ваша бабуся, ви набираєте програму її улюблених тефтелек, і через пару хвилин принтер видає вам їх у всій красі! Здорово, але поки дорого.

Пан Еванс підкреслив, що тривимірні принтери дешевшають у 10 разів за кожні п'ять років. У 2006 році вони стояли понад мільйон, зараз вартість спустилася до 100 тисяч доларів. У 2016 році це буде 10 тисяч, а до 2021 їх зможе купити кожен бажаючий.

9. Нові члени сімейства

Світ старіє. Кількість людей старших 65 років потроїться від 516 000 000 в 2009 році до 1.53 мільярдів в 2050 році. Немає ніякої можливості забезпечити потрібну кількість докторів і доглядальниць для обслуговування їх. Доведеться створювати віртуальних докторів і віртуальних доглядальниць. Вже є можливість створювати практично реальних віртуальних персонажів, які будуть розмовляти з вами, розуміти виникли проблеми і адекватно реагувати на них. При цьому вони будуть пам'ятати всю попередню історію спілкування з вами.

Стрімко розвиваються роботи. До 2020 року вони перевершать людей за своїми фізичними можливостями. До 2025 року кількість роботів перевершить число людей в країнах, що розвиваються. До 2032 року роботи перевершать людей по уявним здібностям. До 2035 року роботи повністю замінять людей на виробництві.

10. Це ми, тільки набагато краще

На думку пана Еванса ми стали господарями власної долі. Хоча кожен з нас - це всього лише сукупність атомів, ми поступово отримуємо контроль над ними. Як сказав один з видатних вчених сучасності Стівен Хоукінг, «Людство вступило на шлях самостійно контрольованої еволюції». Ось тому підтвердження.

У липні 2009 року іспанські дослідники відкрили матеріал для фотографічної пам'яті.

У жовтні 2009 року італійські та шведські вчені створили першу штучну руку з можливостями відчуттів.

У березні 2010 року створено імпланти очі, що повертають зір сліпим пацієнтам.

У квітні 2010 року вчені з медичного центру університету Rush в Чикаго навчилися виліковувати рак шкіри.

У червні 2011 року інституті серця в Техасі було створено «обертове» серце, яке не б'ється і не зупиняється.

Закінчив свій виступ Дейв Еванса таким питанням: «Нас всіх чекають дивні зміни. Чи готові ми до них? »О.



Джерело: http://thg.ru/technews/20110722_203700.html
Категорія: Технології | Додав: Микола (24.07.2011)
Переглядів: 2153 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Випадкове фото

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Система Orphus

Bystryi © 2010-2024
Конструктор сайтів - uCoz