Дрогобицький район Львівська область
Пт, 10.05.2024, 13:27
Меню сайту

Категорії розділу
Історія [6]
Здоров'я [5]
Технології [3]
Рослини нашого краю [0]
Корисні штучки [19]
Інше [22]

Свіжі коментарі

Пошук

Друзі сайту
сайт села Квітневе

Опитування
Звідки Ви дізналися про цей сайт?
Всього відповіди: 380

Для ознайомлення

Головна » Статті » Цікаве з усіх-усюд » Корисні штучки

Сила правила Паретто на прикладі схуднення
Припустимо, людина, витрачаючи 100% зусиль, може худнути на 2 кг в тиждень. Вона буде кожен день проводити виснажливі тренування і строго стежити за своїм раціоном, вибором продуктів, посвячуюючи весь свій вільний час зусиллям, спрямованим на схуднення.

А лінива людина витрачає всього 20% зусиль, але худне при цьому трохи повільніше - по 1,6 кг на тиждень (тобто отримує всього 80% від можливих результатів).

Хто з них ШВИДШЕ досягне ідеальної ваги?

Звичайно, той, хто лінивий.

Адже перша людина, зайнята щоденним самокатуванням, зможе жити лише кілька тижнів (або навіть днів), в такому режимі, а потім просто кине всю цю безнадійну затію і в розпачі махне на себе рукою. Вона купить тортиків і кексиков, включить телевізор, впаде на диван, і з самосвідомістю засудженого, буде сумно поїдати кілограми солодощів. В результаті вона не тільки не схудне, вона набере вагу.

Статистика якраз це і підтверджує - більшість суворих дієт закінчуються Набором ваги вище початковї.

А лінива людина, що робить всього 20% зусиль, які її зовсім не напружують, буде стабільно і успішно продовжувати худнути на 1,6 кг на тиждень протягом тої кількості місяців, яка буде необхідною. Тому що вона робить тільки головне, але не робить другорядного. Тобто, не розтрачує сили і нерви на непотрібне.

Правило Парето - універсальне і застосовується у всіх сферах життя.

Воно застосовується в бізнесі: 20% асортименту продукції дають 80% від загального обсягу продажів у грошовому еквіваленті, 20% статей на сайті дають 80 процентів відвідуваності, 20% клієнтів дають 80% прибутку, 80% скарг від клієнтів можна виправити, усунувши 20% причин, що їх викликають.

Воно застосовується в суспільстві: 20% злочинців скоюють 80% злочинів, 20% водіїв винні в 80% дорожньо-транспортних пригод, 20% населення володіють 80% матеріальних цінностей.

Воно застосовується в щоденному житті: 80% всього часу Ви носите 20% наявного у Вас одягу, 80% шлюбів було укладено між людьми, що проживали один від одного на відстані 20% проходимого ними денного шляху.

Сила цього правила настільки велика, що здатна підняти на вершину успіху не тільки одну людину, а й цілі корпорації і навіть країни.

Американський інженер Йозеф Мозес Юран, автор революції якості, зробив принцип Парето основою свого підходу. У книзі, яка вийшла в 1951 році, він заявив, що всього 20% проблем викликають 80% браку. Значить треба виявляти і виправляти не всі 100% причин дефектів, а всього 20% з них, що призведе до усунення 80% браку.

В Америці Й.Юрана підняли на сміх. "Такого не може бути. Як витративши всього 1/5 всіх зусиль можна отримати 4/5 результату? Не пудріть нам мізки вашими вигадками!", - говорили йому керівники американських корпорацій.

Однак у 1953 році Й.Юрана запросили з лекціями в Японію, і тут він знайшов аудиторію, готову слухати і застосовувати його ідеї. Юран залишився в Японії і почав працювати з декількома великими японськими компаніями, займаючись питаннями підвищення якості споживчих товарів.

В той час японська економіка спеціалізувалася на виробництві низькоякісних підробок європейських і американських товарів. Але вже через 15 років, до 1970-их років, коли японські товари, мотоцикли і фотокопіювальна техніка, почали завойовувати американський ринок, весь світ побачив, що Японія стала еталоном високої якості та продуктивності.

При цьому, що всіх здивувало найбільше, це те, що випуск більш якісних товарів супроводжувався ЗМЕНШЕННЯМ їх вартості, адже правило Парето говорить і про те, що всього 20% зусиль дають 80% результату.

Тепер уже американські корпорації благали Юрана приїхати до них і почати впроваджувати правило Парето, випробуване ним в Японії. В результаті в 1980-их якість американських товарів сильно зросла, а їх собівартість зменшилася.

Наприклад, саме такий підхід дозволив IBM вирватися вперед у перегонах виробників процесорів. Фахівці IBM перевірили, що процесор комп'ютера витрачає 80% часу на вирішення 20% завдань. В результаті в процесорі залишили тільки ці 20% завдань, чим суттєво упростили схему процесора і збільшили його швидкодію, а інші 80% завдань винесли за межі процесора. Комп'ютер став дешевим, невеликим і компактним.

Отже, висновок: досягає приголомшливого успіху той, хто застосовує правило Парето.

У тих, хто не застосовує правило Парето більша частина дій являє собою порожню трату часу, тому що вони витрачають 4/5 (тобто 80%) всіх зусиль та енергії безрезультатно, на абсолютно марну метушню.

Наприклад, багато хто бажаючи схуднути, з подивом дізнаються, що спорт і фізичні навантаження НЕ Є важливими для схуднення. Їх можна робити, а можна і не робити - це НЕ ВАЖЛИВО для зниження маси тіла. Це важливо для підтягування м'язів, формування вже Схудлого тіла. Але для самого схуднення це не має ніякого принципового значення.

А адже саме з фіз. нагрузками багато жінок в більшості і пов'язують ті неприємні враження від минулих процесів схуднення. У багатьох в розумі відразу виникають спогади про зали аеробіки, піт, стікаючий по спині і лобі, важке дихання і відчуття загнаного коня.

Все це робилося з метою схуднення, хоча до схуднення це практично не має відношення. Це були саме ті величезні зусилля, які дають 20% результату, а значить цілком можна від них відмовитися.

До фіз.нагрузок я пропоную переходити тільки тоді, коли схудле тіло САМО попросить руху. Тоді цей рух буде приносити РАДІСТЬ, а не множити відчай.

Що ж потрібно зробити в першу чергу, якщо ми хочемо схуднути?

Потрібно скористатися правилом Парето і виявити ті 20% причин, які призводять до збільшення ваги на 80%. На усунення цих 20% причин і потрібно спрямувати свої зусилля. Тоді можна буде худнути комфортно, спокійно, без всяких вольових напружень.

Тому, формула успіху в схудненні така - зосередься на головному і не роби другорядного.
Категорія: Корисні штучки | Додав: Микола (21.07.2012)
Переглядів: 1446 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Випадкове фото
з альбому Краєвиди

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Система Orphus

Bystryi © 2010-2024
Конструктор сайтів - uCoz