Дрогобицький район Львівська область
Нд, 28.04.2024, 19:16
Меню сайту

Категорії розділу
Історія [6]
Здоров'я [5]
Технології [3]
Рослини нашого краю [0]
Корисні штучки [19]
Інше [22]

Свіжі коментарі

Пошук

Друзі сайту
сайт села Квітневе

Опитування
Звідки Ви дізналися про цей сайт?
Всього відповіди: 380

Для ознайомлення

Головна » Статті » Цікаве з усіх-усюд » Корисні штучки

Як нараховується зарплата? Або скільки ми платимо податків?

Скільки податків сплачують працівники

Коли людина приходить на роботу і веде мову про грошову винагороду своєї праці, то вона не думає про те, скільки і які відрахування потрібно зробити у ті чи інші фонди. Працівник домовляється про зарплату, яку покладе до кишені. Про сплату податків він і не морочиться, бо усе вже пораховано і відраховано. Якби не так, то хіба з українців можна було б потім позбирати обов’язкові платежі? Запитання риторичне.

Тепер давайте підрахуємо, скільки податків має сплатити громадянин із зарплатнею, для прикладу, у 2000 гривень. Для цього ми проконсультувалися з бухгалтером. У нюанси не заглиблюватимемося. Обчислення здійснюватимемо у загальному ракурсі.

Так, для того, щоб отримати на руки «чистими» 2000 гривень, працівнику мають нарахувати зарплату у розмірі 2440,81 грн. З цих коштів він має сплатити єдиний соціальний внесок за працівника. Відповідно до Закону, його розмір становить 3,6% від зарплати (найпоширеніший випадок). У нашому випадку це 87,87 гривень.

При цьому 2% йде до Пенсійного фонду (48,8 грн.), 0,6% — до Фонду соціального страхування на випадок безробіття (14,6 грн.), 1% — до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (24,4 грн.).

Ще один податок, який має сплатити громадянин, — це податок на дохід. Згідно зі статтею 167 Податкового кодексу України, його ставка становить 15% від бази оподаткування. Якщо загальна сума отриманих доходів перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка податку — 17%. Так-от: у нашому випадку прибутковий податок із заробітної плати складає 352,94 гривень.

Отже, загальна кількість податків, які ми сплатимо з начислених майже 2500 гривень — 440,8 грн. У результаті — працівник отримує «чистими» на руки 2000 зарплати. За відповідною аналогією ви самі можете розрахувати, скільки сплачуєте податків зі своїх прибутків.

Скільки податків «за працівників» сплачують роботодавці

Розглянемо і те, скільки податків «за найманих працівників» мають сплатити роботодавці. Єдиний внесок для останнього залежить від основного виду економічної діяльності та визначається за класами професійного ризику виробництва. Їх 67. Згідно з відповідним класом встановлюється відсоток нарахувань на фонд оплати праці, який має сплатити роботодавець. Розмір єдиного внеску коливається від 49,7 до 36,76%. Зокрема, для бюджетних установ цей показник становить 36,3%. Отже, за працівника, який отримує на руки щомісяця 2000 гривень роботодавець має сплати єдиний соціальний внесок у розмірі 897,24 гривень .

Тобто один працівник, який хоче отримувати щомісячно 2000 гривень зарплати, обходиться роботодавцю, грубо говорячи, у 3338,05 гривень. З цих коштів працівник і роботодавець сплачують податки, плюс — залишається 2000 гривень «чистої» заробітної плати для трудящого. Після ознайомлення з цими цифрми стає зрозумілим, чому існує таке поняття як «зарплата у конвертах». Чиновники ж докладають усіх зусиль, аби вивести громадян з тіні.

Враховуючи вище вказані відсотки оподаткування, зрозуміло, що не кожен роботодавець може дозволити собі платити хорошу зарплату найманому навіть дуже розумному і дуже перспективному фахівцеві. Виходи два: більш-менш достойна зарплата у конверті чи менша винагорода за працю — зате зі щомісячними відрахуваннями до різних фондів. Плюс — при офіційному працевлаштуванні робітник має право на соціальний пакет. Відповідно до Трудового кодексу, роботодарці в Україні зобов’язані надавати працівникам основну та додаткову трудову відпустку, пільгові путівки, оплачуваний лікарняний, оплачувану відпустку по вагітності та пологах, відрядження, страхові нарахування на заробітну плату.
Категорія: Корисні штучки | Додав: Микола (14.10.2013)
Переглядів: 8131 | Рейтинг: 2.5/4
Всього коментарів: 0
avatar

Випадкове фото
з альбому Краєвиди

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Система Orphus

Bystryi © 2010-2024
Конструктор сайтів - uCoz