Автомобілі на польській реєстрації - Корисні штучки - Цікаве з усіх-усюд - Каталог статей - Бистрий - село на Прикарпатті
Дрогобицький район Львівська область
Чт, 24.04.2014, 09:07
Меню сайту

Категорії розділу
Історія [4]
Здоров'я [4]
Технології [3]
Рослини нашого краю [0]
Корисні штучки [15]
Інше [15]

Свіжі коментарі

Пошук

Друзі сайту
сайт села Квітневе

Опитування
Звідки Ви дізналися про цей сайт?
Всього відповіди: 249

Для ознайомлення

Головна » Статті » Цікаве з усіх-усюд » Корисні штучки

Автомобілі на польській реєстрації

І так, Ви - громадянин України - хочете купити автомобіль в Польщі і їздити ним в Україні. Що для цього потрібно?

Варіант 1

1. Мати закордонний паспорт.

2. Мати відкриту короткочасну візу (внутрішню польську або шенген).

3. Знайти поляка, який впише вас в техпаспорт, як співвласника купленого вами автомобіля (на українця, який приїхав в Польщу по короткотерміновій візі, автомобіль не зареєструють. Тому, авто реєструється на поляка, а цей поляк Вас вписує в техпаспорт як співвласника автомобіля).

І так Ви зможете їздити по території України до 10 днів. Потім мусите перетнути польський кордон і так знову і знову. Десять днів надаються згідно закону України для транзиту територією України.

Варіант 2

1. Мати закордонний паспорт.

2. Мати відкриту довготривалу візу (внутрішню польську або шенген).

3. Купити і зареєструати на себе автомобіль.

4. Стати в Польщі на консульський облік.

В цьому випадку ми зможете їздити територією України вже 2 місяці. Як це зробити? Офіційно - треба мати закордонний паспорт, довготривалу візу, польську прописку і мінімум 3 місяці жити в Польщі. Не офіційно - треба мати закордонний паспорт, візу + мінімум 250 у.о. за послуги
(вигідніше давати 1 раз в 2 місяці по 100 грн на кордоні і їздити БЕЗ кон. обліку, але це при тому, якщо кордон недалеко. А якщо кордон дальше - то вигідніше поставити печатку консульства).

При цьому всьому є кілька НО.

1.Такий автомобіль не може використовуватися для цілей підприємницької (господарської) діяльності в Україні, в тому числі надаватися в оренду або передаватися за довіреністю у користування іншим особам.

2. Вам потрібно оформити страховку вартістю близько 300 у.о.

3. Потрібно пройти техогляд вартістю близько 30 у.о.

4. До вас в Україні можуть чіплятися даішники, перевіряючи документи.

При цьому з собою по Україні потрібно возити:

- договір на двох мовах: українській і польській

- посвідчення про відрядження

- путівний лист

- закордонний паспорт, в якому відмічено, що Ви особисто заїхали.

Що буде якщо Ви не вкладетеся в ці терміни?

Якщо є поважна причина, підтверджена довідкою, то треба подати заяву в митницю за місцем проживання про продовження терміну транзиту. Якщо такої довідки немає – будуть проблеми. Для їх вирішення потрібно мати з собою кілька купюр номіналом 20 та 50 гривень.

В даний час вже є цілі веб-сайти, які надають такі послуги.

Переваги автомобілів з Польщі:

  • Величезний вибір вживаних автомобілів – в десятки разів більший ніж в Україні
  • Авто купується з "перших рук”, оминаючи посередників.
  • Авто не їздило українськими дорогами та не заправлялось українським пальним
  • Авто не ремонтувалось на українських СТО українськими майстрами
  • І нарешті, таке авто зі всіма документами коштує на 30-50% дешевше від вартості аналогічного авто в Україні


Читаєм Закон України по цій темі:

*Правила ввезення транспортних засобів на територію України
Ввезення транспортних засобів на митну територію України тимчасово або з метою транзиту регламентується Законом України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" № 2681- III віз 03.09.2001 і Наказом Держмитслужби України № 1118 від 17.11.2005.
За інформацією Київської регіональної митниці щодо тимчасового в’їзду (транзиту) транспортного засобу на територію України ви маєте право ввезти автомобіль на строк до 10-ти днів за умови усного декларування про виїзд з території України на вказаний термін і без сплати будь яких митних зборів та податків. Термін 10 днів є максимальним для транзиту транспортного засобу на території України, у тому числі і для громадян України, які проживають за межами України та знаходяться на тимчасовому консульському обліку в іншій країні. Для підтвердження того, що ви на даний момент не проживаєте на території України, ви повинні пред’явити закордонний паспорт з відміткою про тимчасовий консульський облік, а також документи, які підтверджують право власності на автомобіль та те, що він зареєстрований для постійного користування в реєстраційних органах іноземної держави. Це положення встановлено наказом державної митної служби України № 229 від 17.03.2008, а саме - частиною IV «Митний контроль та митне оформлення ТЗ, що ввозяться на митну територію України з метою транзиту».
Згідно Наказу Держмитслужби № 771 від 07.09.2007, «При неможливості виконання зобов'язання, наданого митним органам на здійснення транзиту чи доставки до митниці призначення у встановлений термін з об'єктивних причин (аварія, виведення з ладу, пошкодження транспортного засобу, викрадення, хвороба власника (користувача) транспортного засобу, тощо), власник або уповноважена ним особа повинен звернутися з письмовою заявою про продовження терміну виконання зобов'язання із зазначенням причин неможливості доставки транспортного засобу у визначений термін та подати документи, що підтверджують даний факт, керівництву відділу митного оформлення автотранспортних засобів».
Якщо вам необхідно перебувати на території України більше ніж термін транзиту, але терміном до 1 року, вам необхідно оформляти тимчасовий ввіз транспортного засобу на митну територію України, але вам також необхідно надати документи, які підтверджують реєстрацію для постійного користування в реєстраційних органах іноземної держави. Для ввозу вам треба внести в якості застави на рахунок митної служби України суму, яка дорівнює усім податкам та зборам, яки сплачуються при ввезенні транспортного засобу для вільного користування (ПДВ, акцизний збір, та ін.). Ці гроші повертаються вам, якщо ви у встановлений термін вивезли транспортний засіб з території України, у іншому випадку - застава вам не повертається.
Згідно п. 4.1 Наказу Держмитслужби України № 1118 від 17.11.2005, звільняються від оподаткування на ввезення транспортного засобу громадяни інших країн, які прибувають в Україну з метою постійного проживання а також громадяни-нерезиденти України за наступними умовами:
постійне проживання громадянина на території країни попереднього місця проживання не менше одного року (для іноземців та осіб без громадянства - з дати підтвердження факту постійного проживання в країні попереднього місця проживання до дати отримання посвідки на постійне проживання або до дати отримання паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію місця проживання в Україні; для громадян України - з дати поставлення до дати зняття з постійного консульського обліку, а за відсутності відмітки про зняття з постійного консульського обліку - до дати отримання паспорта громадянина України);
перебування ТЗ у власності громадянина не менше одного року з дати набуття права власності на ТЗ до дати: для іноземців та осіб без громадянства - отримання посвідки на постійне проживання або отримання паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію місця проживання в Україні; для громадян України - зняття з постійного консульського обліку, а за відсутності відмітки про зняття з постійного консульського обліку - до дати отримання паспорта громадянина України);
перебування ТЗ на обліку в країні постійного місця попереднього проживання його власника не менше одного року (для іноземців та осіб без громадянства - з дати підтвердження факту постійного проживання в країні попереднього місця проживання до дати отримання посвідки на постійне проживання або до дати отримання паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію місця проживання в Україні; для громадян України - з дати поставлення до дати зняття з постійного консульського обліку, а за відсутності відмітки про зняття з постійного консульського обліку - до дати отримання паспорта громадянина України).

Доповнення (17.12.2011р.):

Порядок постановки на тимчасовий консульський облік

Генеральне консульство України в Любліні веде облік громадян України, які постійно проживають або тимчасово (мінімум три місяці) перебувають у Люблінському, Підкарпатському та Підляському воєводствах (областях) Польщі.
Облік громадян, які перебувають або проживають в інших воєводствах Польщі, здійснюють Консульский відділ Посольства України в РП, Генеральні консульства України в Кракові та Гданську.

Консульський облік представляє собою реєстрацію громадян України із внесенням до адресно-довідкової картотеки, яку веде Генконсульство, відомостей про місце проживання фізичної особи. При цьому до закордонного паспорту громадянина України робиться відмітка про взяття на облік. Зазначена реєстрація проводиться з метою спрощення надання Вам консульської допомоги (оформлення паспорту, реєстрація актів цивільного стану тощо) або допомоги в разі критичної ситуації (втрати документів, арешту, хвороби тощо). У разі потреби, вона також дозволить встановити негайний контакт з Вашими родичами або друзями. Взяття на консульський облік дозволяє громадянам України брати участь у виборах Президента України та виборах народних депутатів України, перебуваючи на території Польщі.
Облік громадян України, які прибули до Польщі в короткострокове (до трьох місяців) службове відрядження, та членів українських делегацій ведеться окремо. Ніяких відміток у паспортах цих громадян не робиться. Генконсульство також веде облік дітей – громадян України, усиновлених громадянами Польщі, а також облік осіб, які набули чи припинили громадянство України.

Якщо Ви прибули до Республіки Польща з метою працевлаштування, навчання чи лікування на термін, що перевищує 3 місяці, Ви можете стати на тимчасовий консульський облік у консульській установі України. Діти до 18-річного віку вносяться до облікової картки одного з батьків. До цієї облікової картки додається фотокартка кожної дитини. Після досягнення 18-річного віку на них заповнюються окремі облікові картки.
Для постановки на тимчасовий консульський облік Вам необхідно подати до Генерального консульства України в Любліні наступні документи:
 - заява з проханням взяти на тимчасовий консульський облік;
 - заповнена облікова картка;
 - паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а також копія першої сторонки паспорта;
 - дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;
 - одна фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см кожної дитини до 18-річного віку, яка перебуває разом з Вами у Польщі;
 - договір про працю та лист від польської організації, який підтверджує факт Вашої роботи (навчання, лікування) на території Польщі, а також копії цих документів та переклад українською мовою;
 - дозвіл на проживання на визначений час на території Республіки Польща, виданий воєводською адміністрацією Люблінського, Підкарпатського та Підляського воєводств («karta pobytu»), а також копія цього документа.

Після розгляду клопотання, в разі його позитивного вирішення, Вам повертається паспорт, в якому проставлено відповідний штамп.

За постановку на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується.

Категорія: Корисні штучки | Додав: FM (28.07.2011)
Переглядів: 34513 | Коментарі: 53 | Рейтинг: 2.9/15
Всього коментарів: 531 2 3 4 »
0
53 Андрюха   (09.02.2014 20:49)
pidlubniy@gmail.com

0
52 Андрюха   (09.02.2014 20:48)
готовий купити мащину в поляка котрий мене впише в техпаспорт...якщо хтось знає таку людину прошу написати. буду вдячний

0
49 неля   (13.07.2013 14:50)
підкажіть будь-ласка якщо їхати через польщу в германію на машині зареєстрованій в україні які необхідно оформити документи, де їх оформити і скільки це може коштувати у євро чи в доларах

0
50 Микола   (14.07.2013 22:58)
Якщо машина оформлена на вас, то при перетині кордону необхідно мати такі документи:

- страховий поліс цивільної відповідальності, так звана зелена карта (його можна оформити в будь-якій страховій компанії або ж безпосередньо на кордоні, однак потурбуватися про цей документ краще заздалегідь. Ціна залежить від того, який автомобіль і на який час берете (можна від 15 днів до року))

- технічний паспорт на авто

- водійські права (для виїзду за кордон не потрібно міжнародних прав)

Якщо ж на вашій машині їхатиме хтось інший, то необхідно звернутися до МРЕВ за місцем прописки для оформлення тимчасового талону транспортного засобу.

Якщо машина куплена в кредит, для отримання техпаспорту варто отримати довідку з банку, в якій ідеться про те, що у вас немає проблем із виплатою кредиту й банк не заперечує проти вивезення машини за кордон.

Усі деталі з приводу оформлення документів на поїздку в Європу на авто можна дізнатися в Митній службі України, телефон: (044) 247-27-19.

Ну і має бути належний технічний стан авто (без тріснутого чи затемненого скла і таке інше).

0
48 Андрей   (11.06.2013 12:13)
В мене таке питання!!!
От я бачив люди продають авто і пишуть, що можна без розтаможки їздити по Україні і інших країнах СНД протягом 3 років на скільки це правда??? Все законно???
Як воно все відбувається???

ВВАЖАЮ ЦЯ СТАТТЯ БУДЕ ЦІКАВА БАГАТОМ ТАК ЯК № РОКИ ЦЕ ДОВОЛІ ВЕЛИКИЙ ТЕРМІН!!!

0
47 Yulia   (03.04.2013 14:54)
Доброго дня! Моє питання не по темі, але , якщо хтось вкурсі, то допоможіть. Ситуація така : моя мама інвалід 1 групи загального захворювання пожиттєво - вона не ходить. Чи можна на неї взяти якусь довідку, щоб не розмитнювати автомобіль куплений за кордоном? І якщо можна, то як це зробити?

0
51 Микола   (14.07.2013 23:47)
Оформити можна як гуманітарну допомогу!! Якщо у Вашої матері проблеми з опорно руховою системою! без права продажу!

0
45 Саша   (07.03.2013 12:55)
Доброго дня. в мене таке запитання: автомобіль зареєстрований на мене в Польщі( я співвласник) , якщо я переїду на Україну і продам його на запчастини, тобто авто буде на мені висіти. які наслідки цього будуть? зможу я перетинати кордон або купити інше авто на польській реєстрації?

0
46 Микола   (07.03.2013 20:01)
А хто буде знати, що ви залишили автомобіль в Україні, якщо ви на ньому не будете їздити? По базі ніхто не перевірає, чи "висить" на вас акесь авто чи ні

0
44 Андрій   (05.02.2013 15:57)
Допоможу в оформленні та пригону авто в Україну,машина може знаходотись рік на теритьрії України.Через рік потрібно виїхати і вїхати. Це не на фірму. Дещо кращий варіант. тел.0675923258. оформлю машини які є уже на Україні.

0
43 Андрій   (25.01.2013 13:16)
Допоможу в оформленні та пригону авто в Україну,машина може знаходотись рік на теритьрії України.Через рік потрібно виїхати і вїхати .І знову катайтесь рік. xbkz@ukr.net

0
42 Максим   (15.01.2013 00:38)
а якщо віза на рік всерівно потрібно вписуватись співвласником?
І скільки страховка буде коштувати беха 520 1990рік мені 18 років??

0
41 руслан   (14.01.2013 15:19)
хто допоможе стати в польщі на консульский облік,маю річну візу по карті поляка,дзвоніть 0981533653

1-10 11-20 21-30 31-40
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. Будь-ласка, увійдіть чи зареєструйтеся
[ Реєстрація | Вхід ]
Дошка оголошень

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Система Orphus

Bystryi © 2010-2014
Конструктор сайтів - uCoz