Дрогобицький район Львівська область
Пн, 29.04.2024, 16:24
Меню сайту

Категорії розділу
Історія [6]
Здоров'я [5]
Технології [3]
Рослини нашого краю [0]
Корисні штучки [19]
Інше [22]

Свіжі коментарі

Пошук

Друзі сайту
сайт села Квітневе

Опитування
Звідки Ви?
Всього відповіди: 993

Для ознайомлення

Головна » Статті » Цікаве з усіх-усюд » Історія

Коли і як з'явився рахунок часу від Різдва Христового?

   Літочислення від Різдва Христвового насправді почалося аж у 700-их роках, хоч сам Юліанський календар був запроваджений ще 1 січня 45 р до н.е. Даний календар на перших порах не впровадили так масово, як декому здається. Бо це був просто один з багатьох календарів. В той час паралельно діяло десятки різних календарів. Різні люди (в тому числі християни) рахували роки від чого попало, переважно від якихось важливих дат, від створення Риму (753 р.до н.е), від зруйнування Єрусалиму (69 р. до н.е.), від правління імператора Деоклетіана (284 р. н.е), від створення світу по старому завіту (5509 р.до н.е), від створення інших міст, правителів і т.ін.. Саме Різдво в перші століття існування християнства ніхто і не святкував. Це все пізніше придумали. Першими християнами були євреї. А євреї взагалі не святкують дні народження. Важливим святом в християн була тільки Пасха, яка святкувалася за місячним календарем. Дату народження Христа ніхто не знав і нікого з церковників вона не цікавила. Аж у 525 році її намагався вирахувати монах Діонісій Малий. Але наробив помилок.
  В той час офіційна римська церква і ті, хто сповідував дану гілку християнства рахували роки переважно від імератора Деоклетіана. У Візантії на той час роки рахували від створення світу по Біблії. Так само рахували роки ще довго і в нас, на Русі. Насправді ми тільки недавно перейшли на літочислення від Різдва Христового. Але, як відомо, римська і візантійська церкви між собою ворогували. Та й римські християни хотіли максимально дистанціювати себе від іудеїв і від їхнього старого завіту. Тому були різні календарі. Але потреба в нормальному календарі була, оскільки ніяк не могли добре вирахувати так звані пасхалії (коли має бути Пасха). За це взявся монах Діонісій. Йому спала ідея рахувати роки від народження Христа. Але як порахувати тепер, коли він там народився, якщо пройшло уже більше 500 років? Але порахувавши якось, дійшов висновку, що між роком народженням Христа і тогочасним роком пройшло 525 років. За основу було взято саме Юліанський календар, бо він майже співпадав з датою народження Христа (різниця всього 45 років) і видавався тоді найбільш досконалим з його високосними роками.
Але Діонісій допустився помилки. За оцінками різних істориків, як мінімум на 3-4 роки, а можливо і на цілих 12 років. Питання дискусійне. Тому календар, за яким ми зараз живемо, насправді тільки приблизно від Різдва Христового.
  Що цікаво, календар, придуманий Діонісієм, наступні роки тільки ним і використовувався для того, щоб вираховувати пасхалії. Власне, тільки для себе він його і створив. І навряд чи міг подумати, що колись його почнуть усі використовувати. Люди і церква дальше продовжували рахувати роки, як і раніше.
  Аж поки в 731 році англійський монах на ім'я Беда не використав цей календар у своїй праці “Церковна історія народу Англів”. І, оскільки ця книжка стала дуже популярною, разом з нею став популярним і цей календар. До речі, називалося це датування тоді "від явлення Господа".
І аж тоді про цей календар почули. Його почали вживати навіть офіційно в Англії. А в самій церкві і далі продовжували роки рахувати від різних подій, переважно від Деоклетіана, тільки не від Різдва. І аж коли уже більшість євпропейських країн офіційно перейшли на цей календар, аж тоді у 15 столітті, на нього перейшла церква. Уявляєте собі? Аж через 1000 років після його створення!
  До речі, в нас рахувати роки від Р.Х. почали аж з появою козаків. До того рахували так само від створення світу.
В Російській імперії офіційно на цей календар перейшли аж у 1700 році.
  Те, до чого ми так зараз звикли і що нам здається, ніби рахувати роки від народження Христа (від нашої ери) - це так звично, це тільки завдяки століттям дискусій і конфліктів за календарі. І навіть зараз є багато різних календарів. У мусульман свій, в іудеїв свій, у представників релігій Сходу - свої. Але цей календар є найпопулярнішим. І один з факторів, чому його прийняли навіть країни, які сповідують інші регілії полягає в тому, що у свій час замість слів "від Р.Х." почали вживати нейтральне - "від н.е."
  Окремою темою є різниця між Юліанським і Григоріанським календарем. І очевидно, що Юліанський календар не вірний, оскільки постійно відстає, як несправний годинник. Але це вже питання не років, а самої дати святкування Різдва.

Категорія: Історія | Додав: Микола (05.01.2022)
Переглядів: 249 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Випадкове фото
з альбому Краєвиди

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Система Orphus

Bystryi © 2010-2024
Конструктор сайтів - uCoz