Дрогобицький район Львівська область
Вт, 21.05.2024, 19:27
Меню сайту

Категорії розділу
Історія [6]
Здоров'я [5]
Технології [3]
Рослини нашого краю [0]
Корисні штучки [19]
Інше [22]

Свіжі коментарі

Пошук

Друзі сайту
сайт села Квітневе

Опитування
Звідки Ви дізналися про цей сайт?
Всього відповіди: 380

Для ознайомлення

Головна » Статті » Цікаве з усіх-усюд » Інше

Твій колір, твій світ, твої відчуття…
  Чи помічаєте Ви вплив на вас та ваш настрій того чи іншого кольору? Як часто ви звертали увагу, що вдягнувшись в червоний ви відчуваєте себе набагато впевненіше, а новий знайомий в зеленому зразу досягає вашої довіри. Чому на синіх простирадлах так солодко спиться, а на червоних ми прагнемо кохання? Кольори, які нас оточують, мають дуже великий вплив на нашу підсвідомість і саме вони керують нашими діями та бажаннями. Стіни, килими, меблі та гардини на пряму впливають на наш настрій, натхнення і навіть на наші хвороби.
Кольори створюють наш світ, наповнюючи його змістом та формами. Саме тому нам слід максимально звертати на них увагу коли ми створюємо свій інтер’єр. Адже наш дім це не тільки наша фортеця, але й повне відображення нашого внутрішнього світу.

   Наприклад оформлення кухні, на якій ми всі проводимо стільки часу, має не аби який вплив на наші почуття, відносини в нашій сім’ї та навіть на нашу зовнішність. Дослідження німецьких вчених доказали, що поєднання сіро-рожевих кольорів псує апетит і навіть здатне викликати відразу до їжі. В такому випадку люди, які страждають переїданням, можуть сміливо фарбувати кухню в сірий та прикрашати її рожевими гардинами, меблями чи посудом. Не менш пригнічують відчуття голоду синій та бузковий колір, вони є найкращими захисниками від переїдання. Якщо ви навпаки страждаєте через мірною худорлявістю та втратою апетиту, вам допоможуть помаранчеві, зелені та бірюзові відтінки. Оформивши їдальню в світлих, бежевих та пастельних тонах ви внесете спокій та гармонію в свою родину. А про сварки за столом відтепер можна буде назавжди забути. Для любительниць компліментів та гарної оцінки своїх кулінарних здібностей, слід обирати червоний колір. Придбайте червоний посуд, скатертину або доповніть інтер’єр яскравими червоними деталями і будете постійно слухати компліменти про вас та ваші страви.

  Неймовірно, але кімнати пофарбовані в червоні та помаранчеві відтінки потребують менше опалення, тому що люди в них менш відчувають холод. Кольори володіють і лікувальними властивостями. Наприклад відтінки блакитного вгамовують біль, помаранчевий надає сил, а зелений заспокоює. Згадайте безтурботний спокій коли ви в лісі, одним із основ цього відчуття являється саме зелений колір. В психології вже давно практикують взаємозв’язок між нами і нашими улюбленими кольорами. Створено неймовірну кількість тестів та цілий напрям – кольоротерапія.   

  Першим, хто звернув увагу на зв’язок кольорів та наших відчуттів навколишнього світу, був Ісак Ньютон. В XVII столітті він їх об’єднав, назвавши спектром «кольорових почуттів». Ісак вважав, що колір – субстанція, яка змінюється подібно звуку. Саме тому існують такі кольори, які люди не сприймають. 80% інформації, яку поглинає наш мозок, надходить через кольоровий зір, саме тому колір володіє величезним впливом на психіку та фізіологію людини.

  Так який же колір нам слід обирати для створення свого інтер’єру?

  - Червоний колір найбільш агресивний та емоційний з усіх кольорів. Він першим привертає нашу увагу, завдяки найбільшому впливу на сітківку ока. Завдяки асоціаціям з кров’ю, вогнем та сонцем він найагресивніше впливає на нашу підсвідомість. Людям, які дуже емоційні та страждають проявами агресії, вкрай не бажано створювати інтер’єр в червоних відтінках. Цей колір має найбільшу фізіологічну реакцію у людини, він прискорює серцебиття, підвищує артеріальний тиск та робить частішим дихання.

  Якщо ви облаштовуєте свій офіс, червоний колір буде заважати вам зосередитись і постійно відволікати вашу увагу. Червоний повинен бути неодмінним супутником тих, хто страждає зайвою сором’язливістю і замкнутістю. Саме він допоможе вам відчувати себе більш впевненими і рішучими, так що сміливо придбайте собі червоний диван, гардини, килимок чи хоч шкарпетки.
Для людей які часто хворіють застудними хворобами та сильно мерзнуть, червоний колір буде дуже корисним. Адже він робить більш еластичними м’язи, а суглоби під його впливом стають більш рухливими. Що являється профілактикою багатьох хронічних захворювань.
   Червоний являється символом чутливості та пристрасті. Він може бути тим самим поштовхом, який пробудить в вас нові відносини та почуття. Проте людям пережившим сильне емоційне потрясіння або болісний розрив, краще уникати червоного, він погіршить ваш емоційний стан і збільшить важкі переживання.
   - Рожевий колір являється сумішшю білого та червоного, він більш м’який і більш жіночний. Споглядаючи його виникає відчуття романтики та комфорту і саме він відображає найніжніші та світлі почуття кохання. Рожевий покращує травлення та допомагає пережити критичні ситуації, полегшує відчуття горя та втраченої гідності. Цей колір в основному вибирають романтичні особи (в більш ніжних та світлих відтінках) та ті, хто не як не бажає дорослішати (яскравий, насичений рожевий).
   - Жовтий колір насамперед нагадує сонце. Саме він є супутником найбільших оптимістів, тих хто любить життя і повною мірою ним насолоджується. Чакра сонячного сплетіння теж жовта, можливо тому він і пробуджує в нас несамовиту енергію та відчуття сонячного тепла. Та цього кольору не повинно бути занадто, інакше він може викликати в вас безпідставне занепокоєння та тривогу. В природі досить часто цей колір являється попередженням про небезпеку, особливо в поєднанні з чорним. Згадайте хоч би ос та тигрів, багатьох ядовитих змій та жаб.

  Жовтий відповідає за вигляд нашої шкіри, сонячне сплетіння, печінку та нервову систему. А саме цікаве, що він ліпший помічник в війні з целюлітом, адже чудово сприяє виведенню шлаків з організму людини.
Оформляючи свою кімнату жовтим кольором ви зможете значно підвищити свою самооцінку. Він чудово протидіє поганим думкам, піднімає настрій та знімає відчуття заклопотаності.
   - Помаранчевий колір найбільше впливає на дії та апетит людини. Цей колір, стимулюючи мозкову діяльність, викликає незрозуміле відчуття голоду. Саме тому, його так полюбляють використовувати в закладах швидкого харчування та в рекламі продуктів, адже навіть коли ви не голодні, у вас виникає бажання щось пожувати.
   Помаранчевий колір є найбільш активним з усієї гами. Плануючи насичений справами день, вам варто вдягнути щось помаранчеве, завдяки цьому кольору у вас вистачить сил та енергії перевернути весь світ або змінити свій. Прискорюючи пульс помаранчевий колір створює відчуття благополуччя, здійснення задуманого, віри в себе та привітності до оточуючих. Якщо у вас помаранчеві стіни – вам ідеально підійде зелений килим або гардини, саме це поєднання є найбільш сприятливим та лікувальним для нашої психіки.
Люди, яких дратує помаранчевий бояться рухатися по життю, переживши в минулому багато невдач, втрат та горя, вони не в змозі перебороти себе. Допомогти зламати ці стіни відчуттів, допоможе їм саме помаранчевий колір. Він володіє омолоджуючим ефектом та значно допомагає при астмі, бронхіті, налагоджує травлення та роботу наднирників.
   - Коричневий колір символ стабільності та непохитності. Саме цей колір ми сприймаємо, як колір матінки природи – колір кори дерев та родючої землі. За словами Ліліана Бондса, люди, які полюбляють цей колір дуже цілеспрямовані та наполегливі, вони не схильні до великих хвилювань та вважають життя складнішим ніж воно є. Під час труднощів любителі коричневого відчувають себе більш захищеними та згуртованими, що допомагає їм легше пережити негаразди.

  - Зелений колір чудово заспокоює нервову систему. Цей колір другий після синього, який не порушує апетит. Він допомагає з легкістю адаптуватися до любих змін, адже це колір надії. Саме тому що він надає відчуття спокою і розслаблення, його так часто вибирають для інтер’єру приймальних покоїв лікарень та поліклінік. Це неймовірно, але темно-зелений навіть має здібності вгамовувати біль, зупиняти кров, вдало бореться з пухлинами, та лікує жовчнокам’яну хворобу.
Оформляючи свій офіс в зелених тонах, вам буде набагато легше підписати договір та підлаштувати під себе співрозмовника. А прикрасивши свою спальню зеленими гардинами – ви ніколи не будете страждати безсонням.
   - Блакитний колір в основному використовують для лікування емоційного болю. Це досить пасивний колір, який налаштовує нас на спокій, благополуччя, стабільність, робить м’якшими та більш співчутливими. Його не можна використовувати в одязі, якщо ви бажаєте схуднути, він вас заспокоїть та допоможе змиритись з надмірною вагою.
Блакитний колір, свого роду антисептик, тому він дуже ефективний при невралгічних болях. Дуже добре допомагає при проблемах з горлом, голосом, щитовидною залозою або мовленням.
   - Синій колір – колір інтуїції. Синій колір найпоширеніший на планеті, можливо саме тому він має на нас найбільший вплив. Синій характеризує вічність, таємницю та глибокий спокій. Його найчастіше використовують при медитаціях, адже він повністю розслабляє нашу підсвідомість. Цей колір являється чудовим стимулятором мислення, якщо ви хочете виростити розумну дитину – сміливо оформляйте дитячу в синіх тонах. А от для фізичних навантажень він не радиться. Тренажерний зал в синьому кольорі аж не як не посилить бажання напружувати м’язи. В природі не існує синіх продуктів, тому він чудово вгамовує відчуття голоду. Бажаєте схуднути? Сміливо купляйте синій посуд, або облаштовуйте кухню в синіх тонах – ваш апетит значно зменшиться.
  Синій колір чудово впливає на регенерації тканин, а також є найсильнішим засобом від безсоння. Володіючи найбільшими антисептичними властивостями зі всієї гамми, він знищує мікроби та астральні забруднення. Синій, наче гумка стирає з пам’яті всі болісні спогади та відчуття. Допомагає позбутися різноманітних шкідливих звичок та має не аби який вплив на гіпофіз, хребет та спинний мозок.    

  - Фіолетовий колір відображає наш емоційний світ. Він є уособленням духовності та аристократизму. Фіолетовий найбільш ефективний при запальних хворобах та вдало знижує частоту серцевих скорочень. Та з цим кольором варто бути обережним, в великих дозах він приводить до депресій. Якщо ви являєтесь любителем фіолетового, найкраще буде комбінувати його з іншими кольорами. Це зможе задовольнити ваші бажання і при цьому не погіршить ваш емоційний стан.
Бажаєте досягти кар’єрних висот? Купіть в свій офіс фіолетовий килимок або картину. Адже саме фіолетовий – колір лідера і він допоможе вам розвинути в собі якості чудового керівника.

  - Сірий колір полюбляють любителі стабільності. Але його вплив на людей досить двоякий. З одного боку він викликає печаль та меланхолію, а з іншого реалізм та респектабельність. Колір бізнесу в наш час – це сірий. Він допомагає нам контролювати свої емоції , стимулює наше мислення та здоровий глузд. Та вам варто забути про сірий одяг , якщо вам потрібно виділитись та звернути на себе увагу. Вдягнувшись в сіре – ви не зможете проявити себе, відчуваючи себе пасивними та невпевненими сірим мишеням.
А от для тих, хто прагне спокою та відпочинку сірий, наче рятувальник, допоможе лишитись поза увагою навколишніх.

  Сірий володіє заспокоюючими властивостями. Але перш за все він чудовий діагност та передвісник.
   - Білий колір в минулому асоціювався з смертю та мовчанням. Часи змінюються і зараз він більше викликає відчуття чистоти, легкості та є втіленням світла, проте використовувати його в надлишку не варто. Кімнати, оформлені виключно в білих тонах створюють почуття холоду, стерильності та розчарування. А от комбінуючи його з іншими відтінками ви створите неймовірно стильний та яскравий інтер’єр, який чудово підніматиме ваш тонус в похмурий день та допоможе подолати внутрішню скованість. Так як білі предмети візуально здаються легшими, можна створити свій неповторній світ, наповнивши ваш дім вдалими та невагомими деталями. Наприклад білі вази, пухнасті білі ковдри та килимки, білі човники та прозорі білосніжні гардини додадуть легкості та затишку вашій оселі.       

  - Чорний колір допомагає нам заглянути в самі глибокі щілини своєї душі, осягнути її та розкритися. Чорний наче контрастний душ – його не повинно бути занадто багато. В великих кількостях цей колір викликає відчуття пригніченості, депресивності та навіть викликає нервові розлади та хвороби. В усьому світі чорний давно признаний кольором елегантності. Жінки в чорному вбранні почувають себе більш впевнено, адже цей колір робить їх візуально стрункішими. Чоловіки ж під впливом чорного стають більш сміливими та рішучими. Але як би ви не любили чорний колір, для вас повинне бути не змінним одне правило: Після сеансу чорного обов’язково зануртесь в інші кольори.

  Ми впевнені, що ви створите саме той інтер’єр, який не тільки буде приваблювати своїм зовнішнім видом, але й подарує Вам і вашим близьким те шалене відчуття гармонії та щастя, яких ми всі так прагнемо…

 

Категорія: Інше | Додав: Микола (18.09.2011)
Переглядів: 2282 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Випадкове фото
з альбому Зимівки

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Система Orphus

Bystryi © 2010-2024
Конструктор сайтів - uCoz