Дрогобицький район Львівська область
Ср, 01.05.2024, 14:44
Меню сайту

Категорії розділу
Історія [6]
Здоров'я [5]
Технології [3]
Рослини нашого краю [0]
Корисні штучки [19]
Інше [22]

Свіжі коментарі

Пошук

Друзі сайту
сайт села Квітневе

Опитування
Звідки Ви?
Всього відповіди: 993

Для ознайомлення

Головна » Статті » Цікаве з усіх-усюд » Інше

Чи потрібні права на скутер?

  Щоб зменшити кількість аварій, декілька років тому урядовці ввели додаткові вимоги до водіїв мопедів (скутерів). Зараз, щоб водити цей вид транспорту, потрібно мати водійські права категорії А1. Мопед повинен бути зареєстрований у ДАІ та мати номерні знаки. Окрім того, обов’язково має бути в наявності страховий поліс.

Реєстрація нового скутера

Процедура ця доступна й не потребує багато часу. Достатньо надати повний пакет документів та віддати мопед на огляд експертів.

Якщо скутер було ввезено на територію України і придбано в торговельній організації, то у МРЕВ ви маєте надати вантажну митну декларацію, сертифікат відповідності й довідку-рахунок. Для людей, які самостійно ввозили мопед в Україну, потрібне посвідчення митниці та сертифікат відповідності. Щоб зареєструвати скутер вітчизняного виробництва, слід надати акт приймання-передачі із заводу-виробника, сертифікат відповідності, свідоцтво про погодження конструкції, а також, у разі придбання транспортного засобу в дилера, – довідка-рахунок, дилерська угода, акт приймання-передачі між виробником та дилером.

Вартість реєстрації залежатиме від обсягу двигуна вашого транспортного засобу. Власникам мопедів із двигуном до 50 куб. см ця процедура обійдеться у 109,43 грн. Більш потужний двоколісний транспорт автоматично прирівнюється до мотоциклів, і ціна реєстрації в такому разі сягає 401,83 грн для мототехніки вітчизняного виробництва і 439,35 грн – іноземного.

Окрім цього, вас можуть ще попросити оплатити послуги експертизи транспортного засобу й документів, що його супроводжують. Експертизу призначають тоді, коли є якісь сумніви щодо номера двигуна, рами, об’єму двигуна тощо. Вартість експертизи залежить від моделі транспорту й рівня складності.

Розцінки такі. Експертиза мопеда простої складності коштує 32,83 грн, середньої – 58,6 грн, складної – 141 грн. Ступінь складності, зрозуміло, визначають співробітники експертно-криміналістичного центру, які і проводять дослідження.
Якщо проблем з оглядом та експертизою мопеду не виникає, то його реєструють протягом одного робочого дня.

Вартість прав

Щоб законно їздити на скутері, окрім реєстрації, ще необхідно отримати водійські права категорії А1. Для цього треба закінчити автошколу і скласти іспит у ДАІ. Якщо людина вже мала до цього водійські права категорії В, то для неї система спрощена: достатньо пройти 20-годинні курси водіння і скласти «практику» у ДАІ. Від теоретичного екзамену така людина звільняється. На сьогодні вартість навчання в автошколі на категорію А1 для людей, що до цього не мали прав, складає в середньому 1500–2000 тис. грн. Для тих, кому потрібно пройти лише 20-годинну підготовку, – від 400 грн.
Також доведеться оплатити страховку на скутер. Найпростіший поліс на півроку обійдеться приблизно у 200 грн.

Реєстрація б/у скутера

Ми вирішили перевірити, наскільки просто сьогодні узаконити своє право водити б/у скутер, а головне – у яку суму це обійдеться.

Скутер ми знайшли в одного зі знайомих. Хлопець нещодавно придбав його вже не новим через сайт оголошень в Інтернеті. Разом зі скутером попередній власник передав усі необхідні документи: вантажну митну декларацію, сертифікат відповідності, довідку-рахунок. 

Документи, зрозуміло, виписані на ім’я першого власника. Складність же полягала в тому, що скутер не було зареєстровано в ДАІ. Як розповів продавець, мопед він купував для доньки. Транспорт вирішили не реєструвати, мотивуючи це тим, що дівчина їздитиме лише по селу, а за реєстрацію доведеться викласти кругленьку суму. 

Як виявилося, щоб поставити на облік такий транспортний засіб, новому власнику доведеться попотіти. Перш за все, до МРЕВ має прийти людина, на чиє ім’я мопед було куплено, і зареєструвати його. Після цього попередній і нинішній власник мають піти до нотаріуса чи комісійного автомагазину та оформити договір купівлі-продажу. При цьому виписується нова довідка-рахунок. Лише після цього новий власник знову йде до МРЕВ і реєструє мопед уже на своє ім’я. Як у форматі «не для преси» розповіли працівники МРЕВ, усе це обійдеться в суму близько 2000 грн. Якщо ж враховувати, що старий скутер сьогодні можна купити навіть за 2000–3000 грн, то ціна реєстрації в такому випадку є занадто високою.

Ще один варіант – не переоформлювати документи. Попередній власник може зареєструвати скутер на своє ім’я, а покупець їздити з цими документами. Законодавство дозволяє керувати транспортним засобом, техпаспорт на який виписаний на чуже ім’я. З іншого боку, навряд чи продавець погодиться на таке. Адже в разі ДТП чи якихось інших неприємностей він матиме проблеми з правоохоронцями.

Виняток становлять лише скутери з об’ємом двигуна до 50 куб. см, придбані до 2008 року. Щоб зареєструвати такий транспорт, достатньо написати заяву, вказавши в ній, де саме ви купили цей мопед. Далі скутер перевірять експерти МРЕВ. Зокрема, досліджується, чи не знаходиться цей транспорт у розшуку. Якщо ніяких запитань не виникає, то мопед реєструють.

 

Отже, коротко підсумуємо.

1. Для керування скутером (двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт) - потрібне посвідчення водія категорії "А1". Для мотоциклів та інших двоколісних транспортних засобів, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб. см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше потрібно відкрити категорію "А".

3. Отримати права категорій "А1", "А" можна з 16 років. Для цього потрібно пройти навчання в авто/мотошколі яка готує водіїв цих категорій. 

4. Якщо їздити на скутері без отримання посвідчення водія категорії "А1", ДАІ має право виписати штраф 510 – 595 грн - це передбачено Кодексом про адміністративні правопорушення.

4. Реєстрація (отримання номерного знака) для скутера потрібна лише за умови, що Ви будете рухатися автомобільними дорогами державного значення. Це передбачено статтею 34 Закону України "Про дорожній рух" http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3353-12/page2#o355.

5. Повний перелік автомобільних доріг державного значення визначено Постановою Кабінету Міністрів - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/301-2012-п

6. Наявність посвідчення водія інших категорій не дає права на управління скутером (див. п.3).

Категорія: Інше | Додав: Микола (21.06.2015)
Переглядів: 5794 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Випадкове фото
з альбому Краєвиди

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Система Orphus

Bystryi © 2010-2024
Конструктор сайтів - uCoz