Дрогобицький район Львівська область
Нд, 22.04.2018, 07:10
Меню сайту

Свіжі коментарі

Пошук

Друзі сайту
сайт села Квітневе

Опитування
Звідки Ви?
Всього відповіди: 836

Для ознайомлення

Головна » 2017 » Жовтень » 24 » На маршруті Уличне-Трускавець знову підняли ціни за проїзд
20:22
На маршруті Уличне-Трускавець знову підняли ціни за проїзд

  Постановою Кабінету Міністрів України №240 від 25 березня 2015 року скасовано регулювання тарифів на пасажирські автобусні перевезення. Цим документом внесено зміни до постанови Кабміну №1548 від 25 грудня 1996 року «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)». Зокрема, виключено пункт про те, що обласні органи державної виконавчої влади мають право встановлювати і регулювати тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському, внутрішньообласному сполученні.

Про чергове зростання тарифів у приміських та міжміських пасажирських перевезеннях Львівщини маршрутними заговорили ще у листопаді 2016 року. Тоді Голова ЛОДА Олег Синютка запевнив: зростання можливе лише після громадського обговорення.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка просив повідомляти про випадки, якщо перевізники підняли ціни, не дочекавшись обговорення з громадою. Хоча юридично керівники АТП мають право без будь-яких громадських слухань видати свій наказ і за ним працювати.

Так виглядає, що обласна влада тепер може впливати на перевізників лише на рівні усних прохань, домовленостей, попереджень…

Тому тепер перевізники можуть підняти вартість проїзду і до 100 грн за 1 км. Що, власне і сталося. Перевізники на маршруті Трускавець-Уличне без попередження (не повідомили ні громади сіл, ні сільську владу) з понеділка 24 жовтня 2017 року взяли та підняли ціни на проїзд на 2 гривні по кожному з відрізків маршруту.

І це крок від совкового (де все диктувалося зверху) до громадянського суспільства. Це дає можливість нам, громаді Доброгостова та Уличного зрозуміти, що все тепер залежить від нас.

Якщо ми, пасажири, нічого не будемо говорити, погодимося на підвищення - то післязавтра вартість проїзду може бути і 200 грн за 1 км. Це їхнє законне право. Ми тепер самі маємо відстоювати свої інтереси. Ніхто за нас це не зробить!

Якщо ОДА раніше не допустила монополізації ринку у районах і там працює декілька перевізників, це мало б зразу дати позитивний ефект – мала б бути конкуренція за пасажира, а відповідно – здоровий тариф. І це б мало стимулювати перевізників ставити вищий клас автобусів і зменшувати тарифи, щоб перевозити більше людей.

Але проблема в тому, що на маршруті Уличне-Трускавець один перевізник-монополіст, і , насправді, це не дало нічого кращого, окрім безконтрольного підняття тарифу. Тепер тарифи за проїзд в нас будуть в найближчий час зростати в енну кількість разів без можливості будь-якого контролю з боку сільської, районної чи обласної влади.

Брався за приклад досвід Польщі та інших країн, де є здорова конкуренція, автобуси їздять з інтервалом у 5 хвилин та є доволі різні тарифи. У наших реаліях пасажирських перевезень це виглядає доволі спотворено.

Окрім того, відповідно до чинної процедури проведення конкурсів для перевізників, створити конкуренцію на ринку проблематично. «Перевага надається чинному перевізнику. При оголошенні конкурсу йому надається 11 балів, а новому перевізнику 0.

На захланність перевізників можна скаржитися на «гарячу лінію» 112 до Львівської ОДА. А іще – писати скарги в Антимонопольний комітет. Але, чесно скажу, толку від цього мало. Поки громада сіл Доброгостів, Уличне, Бистрий не повстане і не вижене цього знахабнілого Бойка, доти в нас не буде здорової конкуренції, як у Європейських країнах. Нам потрібно декілька рівноправних перевізників, які б старалися догоджати пасажирам, а не витискати з них все, що можна, бо вони тут єдині монополісти.

Тим часом, у вівторок, 24 жовтня, в Дрогобицькій райдержадміністрації, під головуванням першого заступника голови РДА Віталія Скоропада та за участі заступника голови районної ради Володимира Стецівки, керівника апарату райдержадміністрації Руслана Щерби відбулася розширена нарада стосовно організації пасажирських перевезень в районі, зокрема обговорювалось питання щодо вартості проїзду на приміських маршрутах загального користування, які не виходять за межі Дрогобицького району. 
Участь в нараді взяли керівники фірм перевізників, сільські голови, депутати районної ради. Після гарячої дискусії за результатами наради було дано доручення перевізникам до кінця сьогоднішнього робочого дня надати належним чином затверджені копії розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту та порівняльну таблицю вартості проїзду, до і після підняття тарифів, в розрізі приміських маршрутів загального користування. 
До кінця цього тижня провести обговорення та погодити вартість проїзду з виконавчими органами сільських, селищних і міських рад щодо тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту.
Забезпечити належну культуру обслуговування пасажирів. Проводити інструктаж по правилах перевезення пасажирів на автомобільному транспорті. Надавати транспортні послуги населенню в релігійні свята відповідно до умов договору. Святковими днями вважаються дні, визначені законодавством.а не ті, що пише у фейсбуці Асафат.

Також, дивіться попередні спори з перевізниками в селі Доброгостів

Переглядів: 974 | Додав: Микола | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Випадкове фото

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Система Orphus

Bystryi © 2010-2018
Конструктор сайтів - uCoz